Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline naszajagoda blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: JAGODA
18948 odwiedzin | wpisów: 19, komentarzy: 93, obserwuje: 35

Postępy

autor: naszajagoda blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Prace trochę postępują. Kominy wykończyliśmy tynkiem mozaikowym. Ekipa zamontowała okna dachowe i dach. Na elewację położyliśmy styropian EPS 0,38 (taki kropkowany). Różnica w cenie była niewielka. Te 20cm styropianu podczas układania wyglądało komicznie.. jak by drugą ścianę obok istniejącej stawiali.

Na elektryce nie oszczędzaliśmy. Przyjęliśmy założenie "Nie dla przedłużaczy!" :)
Wyprowadziliśmy na zewnątrz elektrykę na zaś. A nóż widelec coś się kiedyś przyda. Nie będzie trzeba wiercić. 

W kuchni, łazienkach, schowku i w wiatrołapie postanowiliśmy dodać ogrzewanie podłogowe. 

Po wyschnięciu tynków zrobiliśmy wylewki. Zrezygnowaliśmy w zakładanych w projekcie 20 cm styropianu i 5cm wylewki na rzecz 18cm styropianu (lepszy, twardszy) i 7 cm wylewki. Większa ilość betonu lepiej dociąży styropian i podłoga powinna 'siąść' na styropianie szybciej.

Obecnie układamy ocieplenie poddasza. Zamiast układać wełnę projektowo 15+15 układamy 15+10. Dzieki temu o 5cm podniesie się ściana skośna i sufity na poddaszu. Zdecydowaliśmy się na najlepszą izolacyjnie wełnę 0,033 W/mK. Zwiększyło to koszty ale podejrzewam, że przy ogrzewaniu gazem szybko się zwrócą. 

Osoby, które są zainteresowane projektem muszą sobie uzmysłowić, że ten dom to termos. 20cm styropianu na ścianach (zmniejszenie=zmiana rozmiaru budynku!), 20cm styropianu na podłodze parteru (zmniejszenie=uskok przy drzwiach, drzwiach tarasownych, zwiększenie wysokości 1 schodka schodów, wyższe pomieszczenia), 30 cm wełny na poddaszu.

Do budujących: róbcie dokumentację fotograficzną hydrauliki, elektryki i wszystkiego co idzie pod posadzką i tynkami. My zdjęcia punktów, gdzie mamy wiercić tuż przy elektryce robiliśmy z miarką.

Obecnie szukamy glazurnika i wybieramy piec. Macie jakieś typy na kocioł gazowy. Macie jakieś typy na kocioł kondesacyjny do tego domku? Jaki model, moc?

Na koniec taka myśl. Po wylaniu fundamentów przerażenie! Mały, kiosk, ewentualnie letniskowy. Po postawieniu ścian dalej mały. Strop powoduje zmianę zdania. Przestrzeń w środku już inaczej jest postrzegana. Z zewnątrz po dociepleniu styropianem dom poszeża się o prawie pół metra (klej. styro, klej, tynk) i również wygląda inczej. Też tak mieliście prz budowie?

blog budowlany - mojabudowa.pl


A tak prezentuje się z 'doklejonym' balkonem

doklejony balkon :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Obecnie są już wylewki

przed wylaniem wylewek

Pomimo tego, że pod przed, pod i za drzwiami tarasowymi jest tylko styropian profilaktycznie zawinęlusmy przy drzwich kawałem ogrzewania z kuchni

Pomimo, że pod, przed i za drzwiami tarasowymi jest tylko styropian dalismy przy drzwiach pętlę z kuchennej podłogówki. Nie będzie zimnej podłogi przy tarasie.

Tu będzie TV. To białe to kanał techniczny na kable. Po zatynkowaniu wygląda super. Dolne gmiazdka są za szafką i widać tylko otwory kanału.

Tu będzie TV. W ścianie jest kanał techniczny (z kawałków kanałów wentylacyjnych). Gniazdka przy ścianie po wykonaniu podłóg chowają się za niską szafką. Gniazdek nie żałowalismy. 6x prąd, 2x antena, 1x internet.

Kanalizację do łazienki na górę puściliśmy w ścianie kuchni. Żeby się nie przewiercić cała elektryka wychodzi zza ściany a nie idzie na ścianach.Kanalizacja z łazienki górnej idzie w kuchennej ścianie. Jest to jedyne miejsce gdzie będzie trzeba uważać przykręcając górne szafki. Elektryka wychodzi z drugiej strony ściany. 


Komentarze (12)
Tytuł: hiro
autor: moniastoszek   dodano: 2016-06-10 | 11:15:59
Jest przepięknie oby tak dalej.
Tytuł: hiro
autor: moniastoszek   dodano: 2016-06-10 | 11:19:38
Jak państwo mysla ile wyniesie całkowity koszt budowy i wykonczenia domu mozna na tym etapie juz to określić.
Odpowiedź do moniastoszek
autor: naszajagoda   dodano: 2016-06-10 | 15:58:14
Wszystko jest w kosztorysie. Z większych kosztów jeszcze kocioł gazowy, łazienki, koszt wykończenia poddasza, ułożenie trepów na schody, malowanie, drzwi i umeblowanie. Poza tymi kosztami musimy wykonać utwardzenie z kostki, ogrodzenie. Ile wyjdzie... zobaczymy
autor: przyjemna-nowina   dodano: 2016-06-10 | 12:41:19
fajny, zgrabny domek ten Wasz "kiosk" :)
autor: anieszka23dk dodano: 2016-06-12 | 22:52:40
Bardzo ładnie i solidnie to wszystko wyglada. Kolor domu super :-) Widzę też, że podsufitka inna niż w planach początkowych - dobra decyzja!
Odpowiedź do anieszka23dk
autor: naszajagoda   dodano: 2016-06-14 | 08:05:22
Rzeczywiście podbitka inna niż w zamyśle. Tak wygląda lepiej.
autor: jagodaprojekt   dodano: 2016-09-10 | 23:20:47
Witam, mam pytanie. Zamierzamy dosłownie "za chwilę" rozpocząć pracy z ociepleniem i elewacją. Spojrzałam w Pana koszty. Dlaczego ma Pan tam tynki cementowo-wapienne 10500zł? Skąd wyszła taka kwota, te tynki są bardzo tanie. Czy to pomyłka, czy były robione jakąś specjalną techniką? Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam
autor: jagodaprojekt   dodano: 2016-09-11 | 16:16:41
Uprzedzając Pana odpowiedź już wiem skąd ta kwota; zapewne jest to tynk maszynowy wewnątrz domu :) Myślałam, że jest to tynk na zewnątrz, który kupuje się w workach i jest tani, a wtedy ten koszt byłby dużo zawyżony :) Pozdrawiam
Odpowiedź do jagodaprojekt
autor: naszajagoda   dodano: 2016-09-12 | 08:03:33
to łączny koszt tynkowania ścian wewnętrznych (robocisna, tynk, progi, listwy itp.)
Odpowiedź do jagodaprojekt
autor: naszajagoda   dodano: 2016-09-12 | 08:06:32
na elewację wraz z parapetami, balkonem (ocieplenie, zalanie, obróbka), podbitką zapłaciliśmy 9800,00. Tynk braliśmy ceresita silikonowy - trochę droższy
autor: sezamkova dodano: 2016-09-30 | 20:39:54
Prześliczny kolor elewacji - można wiedzieć jak dokładnie nazywa się ten tynk ceresita?
Odpowiedź do sezamkova
autor: naszajagoda   dodano: 2016-10-01 | 22:37:48
Andalusia 2 o ile dobrze pamietam
« Nowszy wpis Starszy wpis »
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68960
Liczba wpisów: 227256
Liczba komentarzy: 903948
Liczba zdjęć: 666213
Liczba osób online: 254